Podziel się wiedzą:
Siemens radzi: Jak zaoszczędzić miejsce w szafie sterowniczej?
Podpis zdjęcia
Minimalizacja systemów zorientowanych na maksymalną wydajność stanowi wyzwanie dla projektantów. Coraz mniejsze wymiary przy zwiększeniu liczby elementów powodują wzrost wymagań dotyczących parametrów produktu, jakim są elementy składowe szaf sterowniczych. Liczy się każdy milimetr.
linia

Kompaktowe systemy rozruchowe SIRIUS 3RM1 spełniają te wymagania, stanowią doskonałe rozwiązanie do budowy nowoczesnych i przyszłościowych systemów. Innowacyjna koncepcja obudowy została wyróżniona nagrodą IF product design award 2013. W skrócie: Hybrydowe układy rozruchowe SIRIUS 3RM1 to wielofunkcyjność o szerokości 22,5 mm.

SIRIUS 3RM1 to nie tylko gwarancja oszczędność miejsca w porównaniu z konwencjonalnym rozwiązaniem ochrony i załączania silnika, produkt pozwala także na rozwój kompaktowych, nowoczesnych systemów i maszyn. Układy rozruchowe dostępne są w wersji rozruchu bezpośredniego i nawrotnego. Nadają się do przełączania małych silników o mocy do 3 kW (7A przy kategorii AC-3)

Podpis zdjęcia
Zintegrowane bezpieczeństwo to podstawa

Jeśli potrzebujesz bezpiecznie wyłączyć swój napęd – motor startery SIRIUS 3RM1 Failsafe posiadają certyfikację zgodną z SIL3 / Pl 3 Cat. 4. Są dostępne dla następujących mocy znamionowych silnika:
- 0 do 0,12 kW
- 0,09 do 0,75 kW
- 0,55 do 3 kW

Wszystkie rozruszniki silnikowe są certyfikowane zgodnie z IEC, CCC i UL. Są zatem odpowiednie dla rynku międzynarodowego. Minimalizuje to koszty zamawiania i przechowywania oraz dodatkowo ułatwia import i eksport maszyn, aplikacji i urządzeń.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaMotor startery SIRIUS 3RM1 z funkcją bezpieczeństwa Zobacz, jak łatwo i bezpiecznie wyłączyć poszczególne silniki lub całe grupy silników za pomocą SIRIUS 3RM1 w połączeniu z sterownikiem bezpiecznym F-PLC. https://youtu.be/5U37CzEr5Jc

Bardzo innowacyjnym i ciekawym rozwiązaniem jest integracja motor starterów SIRIUS 3RM1 z przekaźnikami bezpieczeństwa SIRIUS 3SK1. Pozwala to na wyjątkowo łatwą realizację bezpiecznego wyłączenia silnika lub grupy silników. W ofercie dostępne są motor startery w wersji bezpiecznej, realizujące funkcje rozruchu bezpośredniego jak i nawrotnego. Wszystko to w szerokości tylko 22,5mm.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaPraca na małej przestrzeni roboczej jest naprawdę łatwa, dzięki SIRIUS 3RM1. Zobacz, ile przestrzeni można zaoszczędzić w porównaniu do konwencjonalnych zespołów przekaźników/ styczników: https://youtu.be/kQ-cwKg6vck

Dla motor starterów SIRIUS 3RM1 dostępny jest specjalny system zasilania. Zapewnia to znaczną redukcję okablowania obwodu głównego, dzięki temu optymalizujemy wydatki na rozprowadzenie zasilania do urządzeń i czas potrzebny na instalację. Również prace konserwacyjne są znacznie ułatwione.

Podpis zdjęcia
Liczne innowacje ułatwiają obsługę motor starterów SIRIUS 3RM1

Wynikające z tego oszczędności czasu pozwalają skupić się na innych czynnościach. Montaż jest zawsze łatwy: wszystkie funkcje są połączone w jednym starterze silnika, eliminując potrzebę stosowania różnych urządzeń, takich jak styczniki i przekaźniki przeciążeniowe. Powoduje to zmniejszenie kosztów przechowywania urządzeń i uruchomienia. Ponadto motor startery są wyposażone w trwałą i energooszczędną technologię hybrydową.

Motor startery są dostępne z połączeniami śrubowymi, sprężynowymi i mieszanymi. Dzięki mieszanym połączeniom zyskujesz na zaletach połączeń śrubowych w obwodzie zasilania silnika i sprężynowych w obwodzie sterowania.

Motor starter SIRIUS 3RM1 Failsafe zapewnia następujące zalety w stosunku do konwencjonalnie podłączonego zestawu rozruchowego silnika:

<!--Listing z kolorowymi strzałkami kolor można zmienić w segmencie </div> <div v-html="resources.script"/> </div>