Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 27.06.2019

SIEMENS: Innowacyjne rozwiązanie dla zadań sygnalizacyjnych i sterowniczych w przemyśle: SIRIUS ACT z PROFINET-em

Podpis zdjęcia
Zobacz jak szybko i łatwo podłączyć urządzenia sterujące i sygnalizacyjne do systemu sterowania dzięki SIRIUS ACT z PROFINET-em.
linia
Performance in Action... po prostu wyjątkowy

Wydajne maszyny i instalacje wymagają odpowiednio dopasowanych urządzeń sterowniczych i sygnalizacyjnych. SIRIUS ACT oferuje wyjątkowe portfolio przycisków, lampek sygnalizacyjnych i przełączników o eleganckim wzornictwie, będących idealnym wcieleniem stylu, inteligencji oraz fizycznej wytrzymałości.

Performance in Action… po prostu lepsza komunikacja

SIRIUS ACT z PROFINET-em obok AS-Interface i IO-Link jest rozwiązaniem umożliwiającym szybkie i łatwe podłączenie urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych do systemu sterowania. Inne rozwiązania komunikacyjne pomiędzy człowiekiem a maszyną to panele operatorskie przyciskowe lub dotykowe (HMI). PROFINET w SIRIUS ACT pozwala w prosty sposób realizować łączone rozwiązania w oparciu o urządzenia sterownicze, panele HMI oraz komputery przemysłowe.

Oznacza to, że kompleksowe stacje rozproszone mogą być sparametryzowane bez konieczności rozbudowanego okablowania, przy oszczędności czasu i nakładu pracy.

Integracja w TIA Portal umożliwia lepszą wizualizację oraz prostsze łączenie i konfigurację poszczególnych komponentów hardwarowych. Dalszymi udogodnieniami są jednolite zarządzanie danymi (inteligentny system), oszczędność czasu dzięki intuicyjnej konfiguracji sprzętowej oraz krótsze czasy przestojów spowodowane szybszą diagnostyką uszkodzeń. Funkcja „option handling” pozwala na projektowanie oaz adaptację kilku konfiguracji sprzętowych w jednym projekcie.

Podpis zdjęcia
Korzyści:
 1. Szybka, łatwa instalacja za pomocą płaskiego przewodu taśmowego bez specjalnych narzędzi
 2. Redukcja nakładów na okablowanie poprzez rozwiązanie komunikacyjne
 3. Szybka i prosta integracja w systemie sterowania
 4. Możliwe połączenie komunikacyjne w układzie bezpieczeństwa (PROFIsafe) poprzez moduł interfejsowy Safety
 5. Brak adresowania pojedynczych urządzeń sterowniczych i sygnalizacyjnych; jeden adres IP dla podłączonych urządzeń (maks. 21 urządzeń sterowniczych)
 6. Wysoka elastyczność dzięki dodatkowym interfejsom: cyfrowe wejścia/wyjścia (DI, DQ), wejście analogowe (AI)
 7. Kompleksowy engineering poprzez integrację w TIA Portal
Podpis zdjęciaSIRIUS ACT z PROFINET-em: elastyczny system dla zadań sygnalizacyjnych i sterowniczych

Podpis zdjęciaSIRIUS ACT z PROFINET-em instalacja: dowiedz się, jak łatwo i szybko zainstalować przyciski i urządzenia sygnalizacyjne, oszczędzać koszty i unikać błędów.
Podpis zdjęciaSIRIUS ACT z PROFINET-em inżynieria: dowiedz się, jak łatwo skonfigurować i wizualizować przyciski i urządzenia sygnalizacyjne w środowisku TIA portal.
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: