Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 23.01.2019

Profesjonalne systemy do prowadzenia tras kablowych firmy OBO Bettermann

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaRys. 1 Przykład instalacji tras kablowych z zastosowaniem systemów OBO Bettermann
Najwyższej jakości systemy koryt kablowych OBO Bettermann przeznaczone są do prowadzenia, mocowania różnych typów przewodów i kabli, w tym także o odporności ogniowej (systemy z podtrzymaniem funkcji E30/E90). Od wielu lat stosowane są one jako niezbędny element składowy profesjonalnych instalacji zasilających, sterujących oraz teleinformatycznych. Fachowcy na całym świecie doceniają jakość i rozwiązania zapewniające znaczne oszczędności czasu w czasie montażu.
linia
Koryta RKS-Magic® z opatentowanym systemem połączenia zatrzaskiwanego

Koryta kablowe typu RKS-Magic® dzięki innowacyjnemu systemowi połączeń zatrzaskiwanych łączą w sobie szybkość montażu z wysoką nośnością i jeszcze wyższym bezpieczeństwem. Dwa koryta należy po prostu nałożyć na siebie na końcach odcinków, zatrzasnąć – i gotowe. Wyraźne kliknięcie informuje instalatora o prawidłowym wykonaniu połączenia. Opatentowane przez firmę OBO rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy dzięki ograniczeniu ilości śrub, łączników i innych elementów wyposażenia, po prostu zwiększa ono możliwości montażowe o 100%. Element sprężynowy złącza zatrzaskowego jest na stałe połączony z korytem więc nie może ulec zagubieniu, jednak przy połączeniu koryt RKS-Magic® z innymi typami koryt (np. RKS) lub kształtkami np. łukami, trójnikami i czwórnikami można go także dość łatwo zdemontować w celu wykonania połączenia śrubowego jeśli jest taka potrzeba.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaRys. 2 Opatentowany system połączeń zatrzaskiwanych koryt RKS-Magic®

Korytka siatkowe GR-Magic® z opatentowanym system połączeń

Uzupełnieniem oferty koryt kablowych z blachy są korytka siatkowe wykonane z drutu. Dzięki opatentowanej technologii łączenia, również bez użycia narzędzi oraz dodatkowych elementów łączących, szybko i łatwo buduje się trwałe, stabilne trasy kablowe, w których poszczególne odcinki są zatrzaskiwanie między sobą, co w żaden sposób nie ogranicza ich nośności, a pozwala za to na znaczne obniżenie kosztów związanych ze stosowaniem i magazynowaniem łączników śrubowych, czy szybkozłączy.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęcia Rys. 3 Opatentowany system połączeń wzdłużnych koryt siatkowych GR-Magic®
Większe bezpieczeństwo mechaniczne, elektryczne i pożarowe

Nawet przy maksymalnym obciążeniu zapewniona jest pełna ochrona kabli w miejscu połączenia koryt pomiędzy sobą, nie są one łączone ze sobą stykowo, lecz jedno zachodzi na drugie. Wszystkie elementy systemu posiadają deklaracje zgodności z polską normą PN 61537:2007, dotyczącą prowadzenia przewodów na korytach kablowych. Złącza zatrzaskowe gwarantują, że wykonane połączenia wzdłużne są także bardziej odporne na wstrząsy i wibracje. Dzięki temu systemowi łączenia koryt możliwe jest także zachowanie ciągłości elektrycznej całej trasy, bez zastosowania dodatkowych elementów takich jak np. mostki, czy dodatkowe połączenia wyrównawcze, co potwierdzają specjalne raporty z badań przeprowadzone przez niezależne laboratoria. W celu zabezpieczenia koryt kablowych przed korozją wykonuje się je w kilku rodzajach powłok cynkowych t.j.: ocynk Sendzimira, ocynk ogniowo-zanurzeniowy oraz w wersjach ze stali nierdzewnej 304 i kwasoodpornej 316, dodatkowo istnieje możliwość pomalowania tras na kolory z palety RAL, co pozwala na zastosowanie systemu w niemal każdych warunkach. Dodatkowo korytka siatkowe GR-Magic® produkuje się w wersji „Titan-Look”, to atrakcyjna wizualnie wersja koryt w ocynku galwanicznym, do zastosowań wewnątrz budynków, posiadająca wygląd zbliżony do stali nierdzewnej.

Koryta kablowe OBO jako nieliczne produkty tego typu dostępne na naszym rynku, zostały przebadane również pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej tzn. ograniczania wpływu zewnętrznego pola elektromagnetycznego na przewody umieszczone wewnątrz koryt. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w najnowszym katalogu KTS.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podsumowanie

Wszystkie elementy kablowych systemów nośnych posiadają Deklaracje Zgodności CE, potwierdzającą zgodność produktów z normą EN 61537 oraz ze zharmonizowaną dyrektywą niskonapięciową LVD. Przeszły również niezbędne testy w laboratorium:

 1. testy ciągłości elektrycznej,
 2. testy kompatybilności elektromagnetycznej EMC,
 3. testy obciążeniowe,
 4. testy powłok (w komorze solnej), które to potwierdzają ich najwyższą jakość i znakomite parametry techniczne.
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: