Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 13.09.2017

Ogród jak marzenie o każdej porze roku

Każdy kto ma przydomowy ogród lub działkę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne podczas prac są dobre narzędzia. Dzięki nim nie tylko łatwo, ale i wygodnie pozbędziemy się m.in. opadających jesienią liści czy przytniemy trawnik. W naszym sklepie znajdziecie wszystko, co pozwoli zadbać o wasz ulubiony zielony kącik.

Nie jest tajemnicą, że w ogrodach zawsze jest coś do zrobienia. A to trzeba przyciąć gałęzie na drzewach, innym razem należy zadbać o żywopłot. Choć prace te nie należą do najtrudniejszych, zawsze warto mieć przy sobie narzędzia, które ułatwią wykonanie zadań. Niewielkim sekatorem doskonale poradzimy sobie z cięciem młodych gałęzi, ziół i kwiatów. Gdy zadanie wymaga większych nakładów pracy i czasu, np. podczas formowania żywopłotu, najlepiej sprawdzą się nożyce akumulatorowe z dużą szerokością cięcia, która zapewni równe wyprofilowanie krzewów. Po zakończeniu prac odcięte fragmenty krzaków można pociąć na drobne kawałki za pomocą rozdrabniacza do gałęzi.

Dobre narzędzia kluczowe dla prac ogrodowych

W ogrodzie są też prace, które mimo rozwoju technologii, nadal trzeba wykonać samodzielnie. Przesadzanie roślin, kopanie czy też przenoszenie ziemi nie obejdzie się bez wytrzymałej i solidnej łopaty. Ważne, żeby miała dobrze wyprofilowaną i odporną na pękanie rączkę, co ułatwi skuteczną pracę. Do mniej wymagających zadań idealny będzie krótki szpadel. W okresie jesiennym dużym problemem stają się spadające liście. W niewielkim ogródku najlepiej do ich zbierania sprawdzą się solidne grabie, z kolei na większych działkach warto postawić na dmuchawę z odkurzaczem elektrycznym. Do napowietrzenia gleby oraz jej rozluźnienia idealny jest wertykulator. Za jego sprawą, trawa rośnie i rozkrzewia się znacznie lepiej.

Z prądem łatwiej, czyli praca w ogrodzie pod napięciem

Wiele urządzeń, aby działać musi być podłączonych do sieci elektrycznej. W ich przypadku nie musimy się martwić pojemnością akumulatora czy ilością paliwa. Konieczne jest za to doprowadzenie do miejsca pracy źródła prądu, a to zapewni długi przedłużacz ogrodowy. Do niego podłączymy bez problemu m.in. pompę ogrodową, która umożliwia wykorzystanie wody, np. ze studni lub dowolnego zbiornika i zasilenie nią zraszaczy do podlewania roślin. Jedną z najczęstszych prac wykonywanych w ogrodzie jest oczywiście koszenie trawy. W trudno dostępnych miejscach, np. przy ścieżkach i drzewach najlepiej zastosować podkaszarkę elektryczną. Na większych terenach ze względu na szybkość działania sprawdzi się kosiarka elektryczna.

Wszystko na swoim miejscu: praktycznie i ekologicznie

Posiadając przydomowy ogródek lub działkę, warto zdecydować się na założenie kompostownika. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie sobie ekologicznego nawozu. Oprócz odpadów ogrodowych takich jak, zebrane liście, rośliny i gałęzie, możemy wrzucać także resztki warzyw i owoców. Drewno do kominka przygotowane na zimę dobrze z kolei przykryć specjalną plandeką, izolującą je przed wilgocią.

Narzędzia do pracy w ogrodzie przydadzą się szczególnie pod koniec lata i jesienią, kiedy czeka nas wiele prac porządkowych. Wszystkie potrzebne produkty znajdziecie w naszym sklepie. Zapraszamy do TIM.PL!

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: