Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 17.01.2019

OBO: Kasety zasilające GES R2, czyli dyskretna funkcjonalność

Podpis zdjęcia
W nowoczesnych wnętrzach, oczekiwania co do tego, jak powinny wyglądać systemy podpodłogowe, są często wysokie: przyłącza podłogowe muszą być jak najmniejsze i dyskretnie wtapiać się w podłogę. Ludzie oczekują wysokiej jakości wykończenia, najlepiej takiego, który pasuje do aranżacji. Celem jest stworzenie harmonijnej przestrzeni wizualnej nie obciążonej dodatkowymi elementami.
linia
Planowanie systemów podpodłogowych

Planując instalacje podpodłogowe architekci, planiści i wykonawcy często muszą uwzględniać wymagania funkcjonalne i projektowe. Konieczna może okazać się przemyślana analiza odpowiedniego systemu podpodłogowego dla projektu budowlanego.

Podpis zdjęcia

Łatwa konfiguracja: Kasety zasilające GES R2

Aby ułatwić pracę projektantom i architektom, firma Ackermann od OBO, opracowała szereg designerskich i funkcjonalnych rozwiązań podłogowych, które umożliwiają planowanie w rozsądnych granicach: okrągłe kasety GES R2 łączą funkcjonalność i wygląd. Przy średnicy zaledwie 140 mm są prawie niewidoczne w podłodze a jednocześnie mogą pomieścić wymagane minimum jak dwa gniazda zasilające oraz opcjonalnie dwa moduły teleinformatyczne. Są również łatwe w konfiguracji ze względu na modułową budowę. Każdy pojedynczy system składa się maksymalnie z trzech elementów: w przypadku podłogi systemowej jest to kaseta i wkład montażowy, natomiast w przypadku wylewki wymagana jest dodatkowo puszka podpodłogowa. Wkład montażowy można zamówić w wersji wstępnie wyposażonej lub pustej, dzięki czemu można indywidualnie dobrać osprzęt taki jak gniazda czy elementy multimedialne. Puszka podpodłogowa i wkład montażowy pasują do wszystkich wersji kaset - dzięki czemu system jest uniwersalny i nie trzeba spędzać wiele czasu na dopasowywaniu elementów.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaW wylewce, kaseta GES R2 montowana jest w regulowanej puszce podpodłogowej.

Kaseta czy inaczej nazywając pokrywa jest jedyną częścią systemu, którą można zobaczyć z zewnątrz. Dostępna w kilku wykończeniach, spełnia różne wymagania wizualne i funkcjonalne:

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaTrzy wersje pokrywy: pokrywa z wyjściem przewodu, tubusem lub zaślepiona
Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaW czterech wysokiej jakości wykończeniach powierzchni - chrom, nikiel, starzony mosiądz oraz miedź
Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaDwie wersje pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego: pokrywa z wyjściem przewodu lub zaślepiona w kolorze szarym lub grafitowo czarnym. Kaseta plastykowa to idealne rozwiązanie do wykładzin dywanowych.

Projektanci i wykonawcy mogą łatwo i szybko skonfigurować i zamontować system GES R2, tak aby spełnić oczekiwania swoich klientów i wymagania różnych projektów budowlanych. Wysokiej jakości metalowe wykończenia wtapiają się w aranżację wnętrza.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaZasilanie w zasięgu ręki. Kasety GES R2 to efektywne rozwiązanie do domów prywatnych i apartamentów gdzie liczy się elastyczność i elegancja.
Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaPodłączenie ładowarki, lampki czy dekoracji świątecznych nie wiąże się z już z prowadzeniem przewodówczy przedłużaczy po podłodze. .
Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaBezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Wysoki stopień ochrony IP66 przy zamkniętej pokrywie metalowej oraz duża obciążalność pozwala na stosowanie kaset w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach technicznych takich jak salony samochodowe, lotniska, przejścia w centrach handlowych czy foyer.
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oprócz różnych opcji projektowych, kasety GES R2 przede wszystkim oferują szereg korzyści na poziomie funkcjonalnym i technicznym. Wszystkie wersje metalowe, w stanie zamkniętym, spełniają wysoki parametr ochrony IP66. Kiedy pokrywa jest zamknięta, sprzęt elektryczny w środku jest niezawodnie chroniony przed strumieniami wody. Kasety metalowe są zatem idealnym rozwiązaniem do podłóg w miejscach publicznych, takich jak foyer czy przejścia w centrach handlowych, które są czyszczone maszynowo przy użyciu wody. Ponadto wszystkie wersje metalowe są zaprojektowane i przebadane na obciążenia do 20 kN po zamknięciu. Jeśli chcesz zabezpieczyć instalację elektryczną przed ingerencją osób niepowołanych, użyj metalowych lub plastikowych elementów zaślepionych. Obie wersje można otworzyć tylko za pomocą specjalnego narzędzia.

 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: