Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 07.12.2018

Niezawodne i bezpieczne obudowy rozdzielnic ZPAS w TIM.PL

Podpis zdjęcia
Odpowiednie zabezpieczenie, rozdzielenie energii elektrycznej oraz kontrola procesów technologicznych wymaga sprawdzonych, pewnych i solidnych rozwiązań. Tak wysokie parametry gwarantują obudowy rozdzielnic firmy ZPAS.
linia

Montowana w nowych urządzeniach elektronika jest coraz bardziej skomplikowana, ale też bardziej wrażliwa na różnego rodzaju zakłócenia. Wyjątkowo źle wpływają na nią nagłe i krótkotrwałe wzrosty napięcia zasilającego, tzw. przepięcia. Ich źródłem najczęściej są wyładowania atmosferyczne w budynek i obiekty sąsiednie, linie zasilające czy oświetlenie zewnętrzne. Niestety zjawisko to często uszkadza układy elektroniczne, wpływa na niewłaściwą pracę układów sterujących, zerowanie pamięci układów cyfrowych, pojawianie się błędów w transmisji informacji, a nawet zniszczenie urządzeń.

Podpis zdjęcia

Obudowy nowoczesnych rozdzielnic przemysłowych mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, np. stal czy tworzywo. Ich głównym zadaniem jest ochrona zainstalowanej w niej aparatury, ale również zapewnienie bezpieczeństwa osób obsługujących rozdzielnice. Zakres ochrony opisuje ważny parametr obudów - stopień ochrony IP. Na jego podstawie określana jest ochrona przed dotykiem, stopniem zapylenia, a także przed dostępem wody. Każdy element obudowy rozdzielnicy jest odpowiednio uziemiony, dzięki czemu znajdująca się w niej aparatura jest zabezpieczona. W ofercie firmy ZPAS można znaleźć rozwiązania, charakteryzujące się stopniem ochrony od IP20 do IP66 zgodnie z normą PN-EN 62208, która reguluje także kwestie ochrony przed porażeniem.

Uniwersalne szafy

Wśród szaf stojących najwyższą ochronę spełnia szafa SZE3 IP 55, oparta na profilu zamkniętym. Umożliwia ona wielopłaszczyznowy, szybki montaż urządzeń. Szafa występuje w różnych gabarytach: wysokości 2000 i 2200 mm, szerokość: 600, 800, 1000 i 1200 mm oraz głębokość: 400, 500, 600 i 800 mm. Uniwersalna, skręcana obudowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych w automatyce i energetyce. Wysoka szczelność obudowy gwarantuje niezakłócone działania urządzeń zamontowanych wewnątrz, ale również zmniejsza oddziaływanie szaf na środowisko zewnętrzne.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolejnym typem obudów są szafy w standardzie 19”, takie jak szafa krosowa. Są one dedykowane do instalacji teletechnicznych nie wymagających wysokiej klasy szczelności. Tutaj stopień ochrony jest na poziomie IP20, ponieważ bardzo często ważne jest, np. bezpośrednie przewietrzanie aparatury zainstalowanej wewnątrz obudowy.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wysoka jakość od lat
Podpis zdjęcia

Grupa ZPAS działa od blisko 45 lat. W swojej ofercie posiada szeroki asortyment produktów. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji obudów teleinformatycznych i energetycznych oraz zajmuje się produkcją w zakresie rozwiązań sieciowych i energetyki. Wyroby charakteryzują się najwyższą jakością i odpowiadają wymaganiom w zakresie nowoczesnych technologii high-tech. Zastosowane w nich rozwiązania zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa pracowników. Dowodem na to są przyznane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

 

 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: