Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 16.11.2017

Modernizacja oświetlenia na osiedlu? Sprawdź ofertę dla zarządców spółdzielni mieszkaniowych

Większość właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych coraz bardziej docenia znaczenie rozwiązań dotyczących oświetlenia i pełnego zabezpieczenia czujnikami tlenku węgla i gazu części wspólnych. Ważne jest, aby oprawy i plafoniery były szczelne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne a czujniki reagowały na każde potencjalne niebezpieczeństwo.

Właściwe oświetlenie budynków znacznie zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na świetlówki ułatwiające poruszanie się po zmroku oraz poprawiające estetykę przestrzeni nowoczesne plafoniery LED i oprawy hermetyczne, umożliwiające łatwy wjazd do garażu budynku i przy okazji, oświetlające osobę znajdującą się przy wejściu.

Oprócz lamp, na klatkach powinny być montowane także czujniki ruchu, które uruchamiają oświetlenie w momencie, gdy ktoś porusza się a na klatce schodowej. Bardzo ważnym elementem są też urządzenia wskazujące na zagrożenie pożarem w obiekcie. Czujniki dymu, czadu oraz gazów pozwalają na najszybsze wskazanie miejsca zagrożenia przez dokładny system alarmowy.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: