Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 10.10.2019

Kanały z rolki tehalit.LFR firmy Hager – dokładnie tyle, ile potrzebujesz

Podpis zdjęcia
Większość kanałów elektroinstalacyjnych sprzedawana jest w konkretnych odcinkach. W praktyce nie zawsze jednak potrzebne są długie odcinki kanałów do poprowadzenia pełnej instalacji elektrycznej. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania niewielkiej instalacji, zamawianie pełnych odcinków kanałów generuje niepotrzebne koszty, gdyż pozostałości ciężko wykorzystać do kolejnych prac montażowych. Tu odpowiedzią są kanały sprzedawane w rolkach tehalit.LFR. Odcinasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz w danym momencie.
linia
Gdzie stosować tehalit.LFR?

Kanały instalacyjne tehalit.LFR mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i sufitach. Doskonale sprawdzają się przy instalacjach sieci komputerowych, urządzeń telekomunikacyjnych lub alarmowych. Takie rozwiązanie może być stosowane w budynkach mieszkalnych i biurowych, warsztatach czy pomieszczeniach gospodarczych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje konieczność przeprowadzenia pojedynczych przewodów zasilających lub telekomunikacyjnych.

Podpis zdjęcia

Charakterystyka techniczna

• Materiał: PVC
• IP40
• IK07
• Właściwości mechaniczne: wytrzymałość na rozciąganie: 30N/mm2
• Właściwości mechaniczne: udarowość: 4KJ/m2
• Właściwości termiczne: materiał trudnopalny; zachowanie formy wg Martensa 65 oC wg DIN53458; współczynnik rozszerzalności cieplnej 71x10-6 1/oC, odpowiada to przy różnicy temperatur 30 oC wydłużeniu o 2,1 mm/m; odporność na temperaturę: -20 oC do 60 oC
• Własności elektryczne: wytrzymałość na przebicie >35 KV/mm; rezystancja powierzchniowa >1011 Ohm; przenikalność elektryczna bezwzględna = 2,7
• Innowacyjny produkt - solidne wykonanie, atesty, certyfikaty, doświadczony producent

Praktyczne rozwiązanie

Niepodważalną zaletą kanału w rolce jest ergonomiczne opakowanie, które pozwala na łatwy transport i zajmuje niewiele miejsca podczas magazynowania. Karton, w którym znajduje się rolka z kanałem, został wyposażony w specjalne otwory do łatwego przenoszenia, wskaźnik ilości oraz podziałkę, która pozwala precyzyjnie odmierzyć potrzebny odcinek. Kanał tehalit.LFR na rolce w każdym opakowaniu, ma 20 m. długości.

Podpis zdjęcia

Prosty i szybki montaż

Kolejna zaleta to łatwy i szybki montaż, który można wykonać samodzielnie, bez pomocy dodatkowych osób. Tutaj pomocna jest dwustronna taśma klejąca na całej długości kanału, dzięki której kanał nie przesuwa się i nie „ucieka” podczas montażu. Taśmę można stosować na wszystkich gładkich powierzchniach. Dodatkowo producent przewidział montaż na mniej przyjaznych powierzchniach, dlatego dodatkowe otworowanie umożliwia łatwe mocowanie śrub lub gwoździ. Opatentowana technika zatrzaskowa, pozwala na uformowanie kanału dopiero na miejscu przeznaczenia. Kanały można też łatwo przycinać stosując przeznaczone do tego nożyce.

Podpis zdjęcia

 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: