Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 21.02.2021

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI - najtańsze ogrzewanie domu.


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej , od stycznia 2021 r. zapotrzebowanie nowego budynku jednorodzinnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może przekroczyć 70 kWh/m2 w skali roku. Nowoczesne technologie ocieplania domów i rosnąca popularność budownictwa energooszczędnego sprawiają, że zapotrzebowanie na ciepło jest coraz mniejsze, a koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania maleją.

Dlatego też systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów. W tym miejscu przyjrzymy się ogrzewaniu elektrycznemu, którego koszty inwestycyjne są najniższe w stosunku do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości.

linia
Koszty ogrzewania

Obiegowa opinia nt. energii elektrycznej sprawiła, że koszty ogrzewania elektrycznego mogą wydawać się najwyższe. Jednakże przy wyborze systemu ogrzewania należy wziąć również pod uwagę koszty inwestycyjne związane z zakupem kotła lub pompy ciepła oraz przyłączy.

Dodatkowo należy doliczyć wymianę sprzętów po okresie 15–20 lat, co sprawia, że zarówno w krótko-, jak i długookresowym ujęciu ogrzewanie elektryczne jest atrakcyjnym rozwiązaniem. Kable grzejne DEVI posiadają rozszerzoną 20-letnią gwarancję, a profesjonalnie zainstalowane mogą służyć ponad 50 lat.

Stosując ogrzewanie elektryczne można płacić niskie rachunki. Warunkiem jest dobranie systemu do indywidualnych potrzeb. Co więcej, energia elektryczna to jedyne źródło ciepła, za które płaci się znacznie mniej w nocy. W systemach centralnych ciepło powstaje w kotłowni i za pomocą rur jest rozprowadzane po całym domu.

Aby ogrzać jedno wybrane pomieszczenie, konieczne jest ogrzanie całego czynnika płynącego przez cały układ. Dodatkowo rury rozprowadzające ciepło nie są izolowane, co powoduje straty ciepła. W przypadku ogrzewania elektrycznego nie ma tego problemu. Jest to system, przy którym straty energii są najmniejsze.


Ogrzewanie podłogowe a fotowoltaika

Ekonomicznym sposobem wykorzystania energii elektrycznej w ogrzewaniu podłogowym jest wspomniane wcześniej skorzystanie z tańszej energii elektrycznej w okresie drugiej taryfy i wykorzystanie zakumulowanego ciepła w pozostałych okresach. Dodatkowo coraz popularniejsze jest wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych.

Koszt 1 kWp instalacji fotowoltaicznej wynosi ok. 4–6 tys. zł. Z 1 kWp instalacji fotowoltaicznej rocznie w Polsce jesteśmy w stanie wyprodukować średnio 1000 kWh energii elektrycznej. Oczywiście najwięcej produkujemy latem, kiedy jej najmniej potrzebujemy.

Szczęśliwie w Polsce obowiązuje program PROSUMENT, który zakłada, że przy instalacjach do 10 kWp 80 % energii, którą oddamy do sieci, możemy odebrać w ciągu roku. W przypadku instalacji większych niż 10 kWp możemy odebrać 70 % oddanej energii elektrycznej. W ten sposób latem produkujemy energię elektryczną, którą będziemy zużywać zimą do zasilania kabli grzejnych. Dzięki temu możemy ograniczyć koszty eksploatacyjne domu nawet do zera.


Porównaj koszty ogrzewania

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ogrzewania elektrycznego, sprawdzić koszty ogrzewania dla Twojego domu w zależności od zastosowanego systemu grzewczego oraz dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie elektryczne na każdym etapie inwestycji, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej

www.sposobnaogrzewanie.pl
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: