Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 06.09.2017

Elektrotechnika do szerokich zastosowań od Palazzoli

Produkty elektroenergetyczne, choć często niewielkie gabarytami, są niezwykle istotne dla funkcjonowania każdego warsztatu, fabryki czy domu. Ważne, żeby charakteryzowały się solidnością i przede wszystkim niezawodnością.

Produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu

Elektronika firmy Palazzoli to szeroka oferta produktów wśród których znajdują się m.in. wtyczki, gniazda, tablice rozdzielcze i wolnostojące wieżyczki dystrybucyjne. Do najczęściej wybieranych sprzętów należą dławice kablowe, przeznaczone do uszczelniania przejść przewodów przez obudowy urządzeń elektrycznych. Ich zaletą jest specjalna konstrukcja zapobiegająca skręcaniu się kabla wewnątrz, zapewniając przy tym dużą wytrzymałość na zerwanie. W wielu fabrykach nie obejdzie się też bez łączników hermetycznych. Wyróżnikiem tych produktów jest wysoki stopień ochrony przed wnikaniem pyłów, wilgoci lub też strumienia wody do środka instalacji elektrycznej. Gniazda przemysłowe z kolei używane są głównie w przemyśle, np. w warsztatach, rolnictwie, handlu, budownictwie, a czasami także w gospodarstwach domowych. Konstrukcja gniazd zapewnia prawidłowe połączenie i uniemożliwia połączenie gniazd i wtyczek obwodów o różnych napięciach.

Elektrotechnika do niecodziennych zastosowań

Wiele prac wykonywanych jest w miejscach, w których zagrożenie życia jest wysokie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, trzeba zastosować specjalne rozwiązania. Łącznik przeciwwybuchowy przeznaczony jest do wyłączania instalacji oświetleniowej w pomieszczeniach przemysłowych zagrożonych wybuchem mieszanin: gazów, par oraz mgieł palnych z powietrzem, a także mieszanin: pyłów lub włókien palnych z powietrzem. Na nic jednak będzie łącznik, jeśli nie zostanie zamontowana syrena alarmowa. Stanowi ona podstawowe wyposażenie wszystkich budynków przemysłowych. Uzupełnieniem zestawu mogą być lampy przeciwwybuchowe, które należy instalować w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Produkty te charakteryzują się wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, np. dzięki hartowanemu szkłu i solidnej obudowie.

Jakość wsparta doświadczeniem

Palazzoli S.p.A. jest włoską firmą działającą na rynku od 1904 roku. Główny zakres jej działalności stanowi produkcja oraz dystrybucja towarów z branży elektroenergetycznej. Firma należy do światowych liderów w produkcji osprzętu siłowego i elektrotechnicznego. Produkty Palazzoli znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle, budownictwie, kopalniach oraz energetyce.

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jak byś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: