Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 11.07.2017

Eco oświetlenie od A do Z. Thorn Lighting w Sklepie TIM.PL

Ekonomiczne rozwiązania oświetleniowe to nie tylko moda, ale przede wszystkim ogromne korzyści. Mniejsze koszty użytkowania i dbałość o środowisko przekonały już co prawda wielu, jednak warto postawić też na spójność. Wszystkie rodzaje oświetlenia potrzebnego niemal w każdej inwestycji od jednego producenta.

Oświetlenie z serii ThornEco pozwala na kompleksowe zaopatrzenie inwestycji w ekonomiczne oprawy, będące idealnymi zamiennikami dla ich konwencjonalnych odpowiedników we wszystkich zastosowaniach - przemysłowych, biurowych oraz zewnętrznych. Firma Thorn Lighting pokazuje także, że wyposażenie jednej inwestycji w wiele rodzajów oświetlenia jest możliwe i ma sens, nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia.

Dla technicznej części inwestycji

Dzięki wytrzymałej konstrukcji optymalnym wyborem do garaży, piwnic i części technicznej budynku jest oprawa hermetyczna Julie. Odporna na wilgoć, doskonale radzi sobie także w zapylonych środowiskach. Wyróżnia się dużą trwałością na poziomie 50 000 godzin. O odpowiednie oświetlenie wejścia do budynków zadba z kolei okrągły plafon Tom. Przeznaczony do pracy we wnętrzach i na zewnątrz, dzięki stopniowi ochrony IP66 jest przygotowany na niemal każde warunki. Opcjonalnie może zostać wyposażony w mikrofalowy czujnik obecności zwiększający energooszczędność.

Do ciągów korytarzowych

Strefy komunikacyjne i klatki schodowe należą do jednych z najważniejszych elementów całego systemu oświetlenia budynku. Występujący w wielu odsłonach plafon Lara stanowi doskonały wybór do wielu wewnętrznych, jak i zewnętrznych zastosowań. Charakteryzuje się jasnością 800 i 1200 lumenów, pozwala także zaoszczędzić do 70% energii w porównaniu z oprawami ze źródłami TC-DD. W niemal wszystkich budynkach znaleźć można także recepcje, sale konferencyjne i oczywiście korytarze. W ich przypadku najlepiej zastosować downlight LED Amy przeznaczony do wbudowania. Wyróżnia go równomierny rozsył światła zapewniający bezcieniowe oświetlenie o dużej jasności, nawet do 2000 lumenów. W różnego rodzaju wnękach, a nawet na gzymsach doskonale spisze się smukła i elegancka belka LED Emma. Niezawodna technologia LED gwarantuje jej wysoką trwałość, a przy tym nie wymaga konserwacji. Uniwersalne uchwyty montażowe pozwalają na instalację z dowolnymi odstępami otworów montażowych.

Do biur, stref wypoczynku i sanitariatów

W miejscach, w których spędza się najwięcej czasu, światło powinno mieć odpowiednią barwę i natężenie. Wszystko po to, aby nie męczyć zbyt mocno wzroku. Panel LED Eve o niskim stopniu olśnienia wprowadza harmonię do przestrzeni biurowej, oferując przyjemne, łagodne i miękkie światło. Co ciekawe, w jego kompaktowej formie udało się jeszcze zmieścić niewielki zasilacz. Jak wiemy, podczas pracy zawsze jest też czas na krótką przerwę. W strefie wypoczynku wysokiej jakości oświetlenie przy maksymalnej wydajności zapewni oprawa LED Monty, przeznaczona do zamontowania w sufitach podwieszanych. Oprawę charakteryzuje wyjątkowo duża jasność, aż 3200 lumenów. Niski downlight Zoe jest z kolei doskonałą propozycją do pomieszczeń sanitarnych. Jedyne 12 mm wysokości oprawy i beznarzędziowy montaż sprawiają, że pasuje do różnych typów sufitów. Oprawa zastępuje konwencjonalne downlighty i zapewnia do 50% oszczędności energii.

Z myślą o terenach zewnętrznych

O tym jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne przekonujemy się zwykle wszyscy wieczorami i w okresie zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch. To właśnie wtedy drogę do pracy lub domu torują nam różnego rodzaju lampy. Naświetlacz LED Alice jest idealnym rozwiązaniem do ogrodów, parkingów czy nawet na fasady budynków. Jego lekka i kompaktowa oprawa o opływowym kształcie jest zarazem solidna i trwała, a przy tym niezawodna niezależnie od warunków pogodowych. Dostępna w 4 wariantach strumienia i mocy od 10W do 100W, pozwala na oszczędność do 70% energii w porównaniu z reflektorami halogenowymi. Dodatkowo, uniwersalne uchwyty pozwalają na montaż naścienny lub nastropowy, z możliwością nachylenia oprawy w górę lub w dół.

O Thorn Lighting

Thorn Lighting jest dostawcą opraw oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego ze zintegrowanymi systemami sterowania oświetleniem. Oferowane przez firmę rozwiązania charakteryzują się wysokimi parametrami fotometrycznymi i użytkowymi. Doskonale sprawdzają się w oświetleniu biur, miast, dróg i tuneli, a także obiektów sportowych, edukacyjnych i przemysłowych. Gwarantują przy tym łatwą specyfikację, instalację i konserwację.

Podstawą działania firmy działającej od niemal 90 lat, będącej zarazem światowym liderem w branży oświetleniowej jest dążenie do osiągnięcia idealnej równowagi pomiędzy walorami estetycznymi, parametrami oświetleniowymi, zużyciem energii i wymogami konserwacyjnymi.

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: