Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 06.10.2017

Daj się dostrzec i czuj się bezpiecznie. Odzież odblaskowa w TIM.PL

W miejscu pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo. W większości przypadków to od naszego zachowania i przedsięwziętych środków ostrożności zależy to, czy coś się wydarzy. Ryzyko wypadku można zminimalizować na kilkanaście sposobów m.in. dzięki odblaskowej odzieży roboczej.

Bezpieczne dłonie

Rękawice są jednym z najważniejszych elementów ubioru roboczego, dlatego ważne jest aby charakteryzowały się wysoką jakością. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona rąk przed ubrudzeniem, ale także uszkodzeniem skóry, np. w wyniku działania substancji żrących.
Dzięki zamieszczeniu w rękawicach marki Delta Plus pianki lateksowej możliwy jest lepszy chwyt oraz minimalizuje się przy tym ryzyko powstawania m.in. obtarć. Istotne jest także to, żeby rękawice były odporne na ścieranie i rozdarcia. Cechy te połączone z dobrym dopasowaniem do dłoni zapewnią większy komfort pracy.

Odzież na co dzień i na trudne warunki pogodowe

Zadaniem odblaskowego ubrania roboczego jest zagwarantowanie, że osoba je nosząca będzie widoczna nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Od tego może zależeć bezpieczeństwo, a nawet życie pracowników. Stąd tak charakterystyczne kolory jak żółty lub pomarańczowy, pojawiające się na niemal wszystkich uniformach. Oczywiście w zależności od wykonywanej pracy, ale i warunków pogodowych robotnicy mogą wybierać spośród różnego rodzaju garderoby. Latem świetnie sprawdzą się koszulki polo marki Delta Plus, t-shirty a nawet bermudy z praktycznymi dużymi kieszeniami. Podczas opadów warto z kolei postawić na komplety przeciwdeszczowe, bluzy z kapturem i kamizelki. W czasie zimy lub chłodniejszych dni najlepsze będą ubrania ocieplane, dostępne także w jaskrawych, dobrze widocznych kolorach.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Głowa pod specjalnym nadzorem

Niewielkie rozmiary i lekkość sprawiają, że termowentylatory możemy przenosić z miejsca na miejsce i korzystać z nich w pomieszczeniach, w których akurat są nam potrzebne. Stąd tak chętnie wykorzystywane są w różnego rodzaju magazynach i halach. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i ustawić odpowiedni poziom grzania, a ciepłe powietrze szybko wypełni, np. warsztat. Większość urządzeń posiada też funkcję nawiewu zimnego powietrza, dzięki czemu termowentylator znajdzie zastosowanie także latem zastępując “wiatrak”. Co ważne, strumień powietrza możemy skierować na wybrany przez siebie punkt.

Kurtyny powietrzne jako blokada przed ucieczką ciepła

Ochrona głowy to absolutna podstawa na wszystkich placach budowy, a także w wielu fabrykach. Dobry kask jest więc kluczowy dla wykonania większości prac. W zależności od prowadzonych zadań hełm może być lekki, wykonany z poliestru i dodatkowo wentylowany, co jest szczególnie pożądane podczas ciepłych dni. Nocą najbardziej widoczne będą te pokryte farbą fluorescencyjną jak Granit Peak i różnego rodzaju odblaskami. Co ciekawe, kaski mogą być stylizowane na hełmy górskie, a nawet w kształcie czapeczki bejsbolowej. Praktycznym dodatkiem do kasku będzie też czasza przeciwhałasowa przydatna w miejscach, gdzie jest duże natężenie dźwięku.

Odblaskowa odzież zapewnia większe bezpieczeństwo robotników, nie tracąc przy tym zalet znanych ze standardowych uniformów roboczych. W Sklepie TIM.PL znajdziecie najlepsze ubrania dla waszych pracowników. Zapraszamy!

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: