Znaleziono 92 produktów w kategorii

Zbiorniki buforowe i zasobniki do pomp ciepła

HYUNDAIMWT-250/95
Cena:
TRINNITYTRINNITY BW 50
Cena:
Cena:
LEMETLEMET-300L
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
TOSHIBABBSSD-00300HFC
Cena:
Cena:
TOSHIBAHWT-300
Cena:
DREWMETD-100
Cena:
Cena:
Cena:
SOLIMPEKSBUF300SOLI
Cena:
Cena:
LEMET26.200SE
Cena:
ELTERMSTRZELEC63
Cena:
Powiadom o dostępności
LEMET20.400SE
Cena:
LEMET26.300SE
Cena:
LEMET16.200B-0
Cena:
Cena:
Karta informacyjna produktu
TERMACOSSB150
Cena:

Zbiorniki buforowe i zasobniki wody do pomp ciepła to akcesoria. Ich zadaniem jest pomoc w działaniu systemu grzewczego. Służą do ogrzewania domu i do podgrzewania wody użytkowej.

Zbiorniki i zasobniki, które oferujemy na TIM.pl, pasują do większości popularnych pomp ciepła dostępnych na rynku.

Jak działają zbiorniki buforowe?

Zbiornik buforowy do pompy ciepła służy do przechowywania nadmiaru podgrzanej wody. Dzięki temu nie jest ona wpompowywana do systemu grzewczego i może być wykorzystana później, np. gdy pompa ciepła nie pracuje. Instalacja grzewcza (jej rodzaj nie ma znaczenia, może to być ogrzewanie: podłogowe, ścienne, grzejnikowe) pobiera ze zbiornika tylko taką ilość wody, jakiej potrzebuje do ogrzewania pomieszczeń.

Zbiorniki buforowe sprawdzą się w każdej instalacji grzewczej. W szczególności warto je jednak zastosować w kilku przypadkach:

  • gdy moc pompy ciepła jest przewymiarowana, w wyniku czego pojawia się taktowanie – częste włączanie i wyłączanie pompy,
  • gdy wykorzystujesz w domu dwa systemy grzewcze, które potrzebują wody o różnej temperaturze, np. ogrzewanie podłogowe i grzejniki,
  • gdy korzystasz z nocnej taryfy energii elektrycznej i chcesz oszczędzić na zużyciu prądu przez pompę ciepła – możesz włączać ją w nocy i magazynować ciepło w zbiorniku buforowym,
  • gdy instalacja grzewcza ma małą pojemność.

Jaki zbiornik buforowy wybrać?

Przy wuborze zbiornika buforowego do instalacji grzewczej, należy zwrócić uwagę na jego pojemność. Zależy ona od dwóch czynników: mocy pompy ciepła oraz tzw. zładu wody, czyli łącznej pojemności urządzeń grzewczych.

Zalecaną pojemność zbiornika oblicza się następująco: na każdy 1 kW mocy pompy ciepła powinno przypadać 10 litrów pojemności zbiornika buforowego.

Do czego służą zasobniki wody w pompach ciepła?

Zasobniki wody są rodzajem zbiorników, jednak znajdująca się w nich woda ma inne zastosowanie. Przygotowuje i przechowuje się w nich ciepłą wodę użytkową, czyli taką, którą wykorzystuje się do kąpieli, mycia naczyń i innych prac domowych.

Zasobniki – podgrzewacze c.w.u. różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością i mocą cieplną. To, jakiej pojemności zasobnika potrzebujesz, zależy od zużycia wody w Twoim gospodarstwie domowym.

Podgrzewacz wody z wężownicą czy bez?

W TIM-ie znajdziesz kilka rodzajów podgrzewaczy wody: bez wężownicy, z jedną lub dwiema wężownicami.

Najczęściej wykorzystuje się podgrzewacze z jedną wbudowaną wężownicą, która łączy zasobnik z instalacją grzewczą. Jeśli są dwa źródła ciepła, do każdego z nich będzie potrzebna osobna wężownica. Zasobniki bez wężownicy, tzw. warstwowe, mają nieco inne zastosowanie – służą jedynie do przechowywania ciepłej wody. Sprawdź również inne akcesoria do pomp ciepła.

Jednopixelowy obrazek