oduł zabezpieczenia przeciwprzepięciowego LAN / IP CCTV serii EXT, PTF-54-EXT/PoE


Twoja cena:500,36 złbrutto

Porównaj
Do schowka
Zapytaj o produkt
Drukuj

Opis produktu


Moduły serii PTF-54-EXT to moduły zabezpieczające, posiadające najwyższą skuteczność ochronną dzięki technologii MOSFET. Zostały skonstruowane do ochrony przeciwprzepięciowej urządzeń LAN, instalowanych na zewnątrz, na konstrukcjach metalowych lub na słupach oraz w środowisku przemysłowym, gdzie oprócz typowych przepięć występują również wysokie różnice potencjałów pomiędzy lokalnymi punktami uziemienia.

Zastosowane bezpieczniki MOSFET w bardzo krótkim czasie odłączają obwody strony chronionej od strony niechronionej, powodując odprowadzanie maksymalnej ilości udaru do ziemi, przez co napięcie otrzymywane przez chronione urządzenia jest o kilkukrotnie mniejszej wartości niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Ponadto eliminowane są wszelkie impulsy wyrównawcze, powstające pomiędzy podłączonymi urządzeniami LAN w momencie wyładowań oraz załączania się agregatów, UPS-ów lub maszyn przemysłu ciężkiego.

Podobnie jak seria PRO, posiadają podwyższoną wytrzymałość udarową dla każdej żyły przewodu. Bezpośrednie odprowadzanie dużych ładunków bez elementów pośredniczących (zapętlenia przez transformatory lub sprzęganie przez układy diodowe) i rozwiązań obniżających ich ceną, zapewniają łączną ochronę na poziomie 14kA dla całego przewodu FTP.

W porównaniu do poprzednich serii, znacznie zostały poprawione parametry transmisyjne i wytrzymałościowe dla długookresowych odciążeń prądowych. Obwody drukowane z kontrolą impedancji oraz lepszej jakości gniazda RJ-45, zapewniają mniejsze przesłuchy i tłumienia linii transmisyjnych a nowe rozwiązania oraz komponenty dostarczają poprawną obsługę i ochronę PoE do 60W (HiPoE).

Na bazie modułów PTF-54-EXT/PoE, można budować systemy ochrony przeciwprzepięciowej sieci LAN 10Mbit lub 100Mbit, służą one do ochrony między innymi komputerów, switchy, sterowników PLC, systemów telewizji przemysłowej i innych urządzeń zainstalowanych na uziemionych konstrukcjach metalowych.

Dodatkowym wyposażeniem są obwody chroniące urządzenia zasilane przez pasywne lub aktywne linie PoE, gdzie uszkodzenie może powstać w wyniku zaindukowanych prądów udarowych w trakcie wyładowania atmosferycznego, ale także w wyniku uszkodzenia się zasilacza PoE. Moduły serii PTF-54 współpracują z zasilaniem PoE w wielu standardach IEEE, w tym: 802.3af, 802.3at oraz 802.3bt - typ 3 (HiPoE, UPOE). Technologia MOSFET nie jest używana w obwodach PoE, jeżeli jest ona również konieczna, należy zastosować system PTF-64 - dedykowany do sieci Gigabit Ethernet

Moduł zabezpieczenia kompatybilny jest z sieciami Ethernet 10Base-T oraz 100Base-TX i może być używany z okablowaniem UTP lub FTP, kategorii 5, 5e oraz 6 - dzięki zastosowaniu ekranowanych gniazd zapewnia pełną kontynuację ekranu przewodów. Ze względu na wykorzystanie wyłącznie do zasilania PoE, pary 4,5 i 7,8 zostały pogrupowane - moduł nie może być elementem biorącym w udziału w pomiarach parametrów okablowania.

Moduł przeznaczony jest do montażu w obudowach plastikowych PTF-5-BOX (1szt) oraz w panelach PTU/PTF-5-RACK (do 4 szt), tworząc kompletne wielokanałowe systemy ochronne. Stosując moduły różnych modeli w jednym panelu, uzyskujemy systemy o zróżnicowanym przeznaczeniu i poziomie ochronnym.

Uziemienie modułu PTF-54 odbywa się za pomocą śrub montażowych obudowy Rack, dlatego ewentualna rozbudowa lub wymiana modułu jest bardzo łatwa i nie wymaga dodatkowych czynności. Podłączenie całego urządzenia do uziomu wykonywane jest za pomocą dołączonego przewodu, mocowanego do wspólnego punktu uziemiającego.

Strona chroniona oraz niechroniona wyposażone są w gniazda RJ-45, dlatego moduły mogą być łączone z innymi patch panelami, stanowiącymi zakończenia przewodów LAN. Nie należy stosować jednak standardowych patch paneli ze złączami LSA (Krone), ponieważ wytrzymałość ich obwodów drukowanych jest bardzo mała i w momencie przepięcia istnieje ryzyko, że zostaną one uszkodzone. Jako zakończenia linii należy stosować wyłącznie patch panele ze złączami typu Keystone.

NAZWA PARAMETRU

WARTOŚĆ

Linia danych

Ilość kanałów LAN

4

Obsługiwane typy sieci LAN

10Base-T, 100Base-T, skrętka kategorii 5, 5e, i 6

Złącze wejściowe (przewód)

Gniazdo RJ-45

Złącze wyjściowe (urządzenie)

Gniazdo RJ-45

Rodzaje stosowanych przewodów

UTP / FTP kategorii 5, 5e i 6

Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN

90V DC

Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC

110V DC

Poziom ochrony 1kV/µs (linia-ziemia) UP

600V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-ziemia ) Iimp

2kA na każdą żyłę przewodu (14kA łącznie)

Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN

3,3V DC

Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC

3,5V DC

Poziom ochrony 1kV/µs (linia-linia) UP C3

8V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-linia ) Iimp

2kA z uwzględnieniem działania MOSFET

Chronione Linie

1-2, 3-6

Pojemność (linia-linia) @1MHz

6-15pF

Pojemność (linia-ziemia) @1MHz

1-2pF

Rezystancja szeregowa

6? / linię

Prąd znamionowy IN

300mA / linię

Ilość stopni ochronnych

3 (GDT, MOSFET, TVS)

Element odsprzęgający

Super szybki bezpiecznik MOSFET

Linia PoE

Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN

58V DC

Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC

64V DC

Poziom ochrony UP

93V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-linia) Iimp

100A

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-ziemia) Iimp

2kA

Chronione pary

(1+2)-(3+6), (4+5)-(7+8)

Standard pracy PoE

zgodny z IEEE 802.3af/at/bt-typ 3 (HiPoE, UPOE)

Straty mocy PoE na obwodach ochronnych

IEEE 802.3af, opcja A: 0,6W @48VDC
IEEE 802.3af, opcja B: 0,35W @48VDC

IEEE 802.3at, opcja A: 1,6W @54VDC
IEEE 802.3at opcja B: 0,6W @54VDC

IEEE 802.3bt, Typ 3, opcja AB: 1,2W @54VDC

*) dane dla maksymalnego przewidzianego obciążenia

Cechy wspólne

Wymiary

100 x 80 x 18 (mm)

Zastosowanie

Wewnątrz

Sposób montażu

Montaż w obudowie plastikowej lub w obudowie RACK 19"

Szczelność obudowy

nie dotyczy

Temperatura pracy

-30oC~60oC

Dane techniczne


Znamionowy prąd wyładowczy - wartość szczytowa (8/20) [kA]
Maksymalne napięcie trwałej pracy DC [V]
Połączenie 1
Znamionowe napięcie DC [V]
Najwyższe napięcie trwałej pracy DC [V]
Sposób montażu

Opinie o produkcie