Miernik cęgowy cyfrowy VOLTCRAFT, CAT III 300 V, CAT II 600 V VC-337

Twoja cena:

Opis produktu

Miernik cęgowy VOLTCRAFT VC-337 AC/DC

Dzięki szczególnie wąskim szczypcom poszczególne linie między kanałem kablowym a stycznikiem mogą być obsługiwane znacznie lepiej. Rozwiązanie dla ciasno ułożonych kabli w szafie sterowniczej.

Specjalnie ukształtowane, wąskie szczęki znacznie ułatwiają wciskanie się w ciasno ułożone kable w szafach sterowniczych. Tradycyjnie ukształtowane szczęki wymagają wyciągnięcia przewodu z kanału kablowego. W przypadku VOLTCRAFT VC-337 nie ma takiej potrzeby. Wystarczy wcisnąć szczęki pomiędzy przewodami.

Otwór pomiarowy ma średnicę 5,5 mm dzięki czemu pozwala obejmować kable do 6 mm². Cęgi zapewniają bardzo dobry kompromis między rozmiarem a klasą bezpieczeństwa z odpowiednią izolacją. Cęgi można również ustawić pod kątem. Umożliwia to kształt otworu.

Otwarte cęgi mają ogranicznik, dzięki temu kable nie mogą zbyt głęboko wejść w cęgi.

Dzięki zastosowaniu obudowy 2-elementowej z wbudowaną miękką, gumową osłoną, urządzenie można stosować również w trudnych warunkach. Obudowa pokryta gumą sprawia, że urządzenie pomiarowe jest bardzo poręczne i wytrzymałe.


Miernik cęgowy umożliwia bezdotykowy pomiar prądu zmiennego. Zaletą tej metody pomiaru są szczypce, które dokonują pomiaru bez konieczności rozłączania układu pomiarowego. Pozwala to na unikanie przestoju badanych maszyn.

Pomiar rzeczywistej wartości skutecznej TrueRMS umożliwia dokładne zmierzenie napięć i prądów niesymetrycznych, które odbiegają od podstawowego kształtu sinusoidy. Niesymetryczne napięcia pojawiają się zazwyczaj w regulatorach mocy jako regulatory natężenia oświetlenia, regulatory prędkości, regulatory taktujące przełączne, ładowarkach impulsowych lub elektronicznych regulatorach prędkości, itp. Tradycyjne urządzenia do pomiaru wartości średniej pokazują, przy tak specjalnych zadaniach, wartość obarczoną bardzo dużym błędem pomiarowym.


W ramach kontroli jakości, wszystkie urządzenia pomiarowe VOLTCRAFT® po fazie produkcji, przechodzą kalibrację zgodnie ze standardem warsztatowym. Gwarantuje to wysoką jakość i zgodność z granicami tolerancji opisanymi w danych technicznych i w instrukcji obsługi. Certyfikat nie jest wydawany w wersji papierowej.

Cechy szczególne

  • Zoptymalizowany do pracy w szafach sterowniczych
  • Bardzo wąskie cęgi
  • CAT IV 600V, CAT III 300V

Zakres dostawy

  • 2 x przewody testowe bezpieczeństwa
  • Baterie
  • Torba
  • Instrukcja obsługi

Dane produktowe

Dane techniczne

Rodzaj prądu
AC/DC
Wskaźnik
Cyfrowy
Pomiar napięcia AC
Zakres pomiarowy rezystancji
Zakres pomiarowy prądu AC [A] do
40
Zakres pomiarowy prądu DC [A] do
40
Zakres pomiarowy prądu DC [A]
0.001 - 40
Kategoria bezpieczeństwa
CAT III
Pomiar True RMS
Pomiar napięcia DC
Zakres pomiarowy prądu AC [A] od
0,001
Zakres pomiarowy prądu DC [A] od
0,001
Zakres pomiarowy prądu AC [A]
0.001 - 40
Rozwarcie cęgów [mm]
5.5000

Dane logistyczne

Ean
4053199957033
Szerokość opakowania [mm]
100
Waga z opakowaniem [kg]
0.34
Wysokość opakowania [mm]
50
Długość opakowania [mm]
250
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka

Pliki do pobrania

Opinie