MD5-110 - zestaw do uszczelnienia dwóch przepustów wodo- i gazoszczelnych o śr. 110mm

Twoja cena:535,31 złbrutto

Zapytaj o produkt

Opis produktu


Uszczelnienia systemu MD5 stanowią zmodernizowaną wersję uszczelnień serii MD3. Dwuwarstwowa gąbka o podłużnym kształcie ułatwia zastosowanie w sytuacji gdy przez przepust trzeba przeprowadzić większą ilość kabli lub rur. Aplikacja wypełniacza do wnętrza przepustu odbywa się za pomocą pistoletu z pojemnika wyposażonego w specjalną dyszę automatycznie mieszającą oba składniki. Seria MD5 podobnie jak MD2 oraz MD3 przewidziana jest do wodo- i gazoszczelnego uszczelniania wszystkich rodzajów przepustów.
Montaż polega na wykonaniu wewnątrz przepustu dwóch przegród gąbkowych - jednej w głębi przepustu a drugiej od jego czoła - a następnie wlaniu poliuretanowego wypełniacza w wolną przestrzeń pomiędzy nimi. Wypełniacz aplikowany jest ze specjalnego pojemnika (tuby), przy użyciu standardowego pistoletu do silikonu. Zastosowanie pistoletu w znaczący sposób ułatwia montaż oraz zapewnia właściwe zmieszanie obu składników wypełniacza. Po zaaplikowaniu wypełniacza pomiędzy umieszczone w przepuście gąbki, wypełniacz wskutek wydzielania CO2, kilkunastokrotnie zwiększa swoją objętość i całkowicie wypełnia przestrzeń pomiędzy gąbkami dostosowując się do kształtu przepustu. Po kolejnych kilku minutach następuje utwardzenie. Ilość wypełniacza w tubie wystarcza do uszczelnienia jednego przepustu o średnicy 160mm lub dwóch o średnicy 110mm.
Specyfika stosowanej technologii wymaga aby wypełnienie przepustu kablami/rurami nie było większe niż 65% jego kubatury (należy zostawić przynajmniej 35% wolnej przestrzeni na rozprężanie się wypełniacza).
Filoform gwarantuje stuprocentową wodo- i gazoszczelność oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną wypełniacza.Dane produktowe


Dane techniczne

PKWiU
20.59.59.9
Do ściany o grubości [mm] od
150
Model
Uniwersalny
Kolor
Szary
Stopień ochrony (IP)
IP66/IP67
Zakres średnic przewodów możliwych do uszczelnienia [mm] do
70
Średnica znamionowa [mm]
110
Bezhalogenowe
Materiał
Poliuretan

Dane logistyczne

Ean
5909002394047
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka

Pliki do pobraniaOpinie