Kontroler bezprzewodowy EXTA LIFE EFC-01 EXL10000009
Twoja cena:
szt.


Opis produktu


Kontroler EFC-01 to jednostka centralna, która łączy odbiorniki, czujniki i nadajniki EXTA LIFE nadając im funkcjonalność systemu inteligentnego.

Zadaniem kontrolera jest także współpraca z urządzeniami mobilnymi działającymi w oparciu o system Android oraz iOS. Rola kontrolera EFC-01 w systemie EXTA LIFE sprowadza się do zarządzania wszystkimi jego elementami, które zostały z nim sparowane. Jest to także doskonałe narzędzie dla instalatora systemu - umożliwia zdalne dopisywanie nadajników do odbiorników oraz ich parametryzację.

Implementacja funkcji czasowych oraz logicznych zwiększa możliwości EXTA LIFE o automatyzację pewnych procesów. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy kontrolerem a odbiornikami sprawia, iż w aplikacji zawsze pokazywany jest aktualny stan odbiornika. Dotyczy to zarówno sterowania w obrębie sieci domowej jak również poza nią (poprzez sieć Internet). Kontroler wyróżnia się niewielkimi wymiarami.

Dane techniczne:

 • Złącza: 1 x RJ45 Ethernet Port, 1 x micro USB B 2.0, 2 x USB A 2.0, przycisk RESET
 • Transmisja: radiowa, dwukierunkowa – pasmo ISM 868 MHz ( 868,50 MHz )
 • Transmisja z urządzeniami mobilnymi: oparta o protokół TCP/IP
 • Sposób transmisji: algorytm oparty o klucz 128 bitowy
 • Możliwość podłączenia anteny zewnętrznej: Nie
 • Klasa ochronności: III
 • Podtrzymanie zegara: tak – wymienna bateria CR1620
 • Zgodność z normami: PN-ETSI EN 300 220-1, PN-ETSI EN 300 220-2
 • Znamionowe napięcie zasilania kontrolera: 5 V DC / 1,2 A Standard Micro-USB
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania: Tak
 • Zintegrowany router Wi-Fi: brak – konieczność podłączenia zewnętrznego routera Wi-Fi
 • Sygnalizacja: diody LED

Cechy funkcjonalne produktu:

 • Dwukierunkowa transmisja danych pozwala na automatyczne, zdalne kontrolowanie stanu odbiorników.
 • Zaplanowane wcześniej działania realizowane są w systemie exta life automatycznie.
 • Dzięki zaawansowanym funkcjom logicznym dom sam reaguje na zmierzch, spadek temperatury lub inne zaplanowane zdarzenia.
 • Szyfrowana transmisja zabezpiecza dom przed ingerencją osób trzecich.
 • Zdalny dostęp pozwala na kontrolowanie domu poprzez aplikację mobilną z dowolnego miejsca na świecie.

EXTA LIFE - Opis systemu

Inteligentny dom EXTA LIFE to propozycja systemu umożliwiającego komfortowe, bezprzewodowe sterowanie domowymi instalacjami oświetlenia, ogrzewania, rolet oraz napędów bram. Dzięki dwukierunkowej komunikacji radiowej użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić instalacji, otworzyć bramę, włączyć światło lub opuścić rolety okienne.

Transmisja pomiędzy elementami systemu prowadzona jest w paśmie ISM 868 MHz z kodowaniem opartym o klucz 128 bitowy. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji. Duży zasięg działania sięgający 300 m w terenie otwartym zapewnia poprawną pracę systemu EXTA LIFE w domach, a także biurach.

Aplikacja mobilna Android i iOS

System EXTA LIFE nastawiony jest głównie na zarządzanie odbiornikami z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. System nastawiony jest na maksymalne uproszczenie procesu instalacji i konfiguracji. Sterowanie z poziomu aplikacji zostało zaprojektowane w taki sposób, aby proces zarządzania był sprawny i intuicyjny. EXTA LIFE idealnie nadaje się do sterowania pracą urządzeń elektrycznych w instalacjach domowych i biurowych

Obejmuje grupę współpracujących ze sobą urządzeń takich jak:

 • nadajniki
 • odbiorniki
 • czujniki
 • kontroler

System EXTA LIFE jest integralny i kompatybilny z systemem EXTA FREE co znacznie poszerza możliwości konfiguracji inteligentnego domu.

Czym wyróżnia się system Exta Life?

Tym, co wyróżnia system na tle innych rozwiązań jest szeroka gama nadajników, puszkowych, modułowych, pilotów, oraz klawiszy 2 i 4 kanałowych. Dodatkowym atutem z punktu widzenia użytkownika jest proste sterowanie z użyciem częstotliwości 868MHz, oraz długa żywotność baterii. Dwukierunkowa komunikacja pomiędzy kontrolerem a odbiornikami, pozwala na błyskawiczne uzyskanie informacji na temat np. zamknięcia okien/drzwi, poziomu otwarcia rolet zewnętrznych, czy też stanu włączenia poszczególnych urządzeń.

Przykładowe możliwości systemu Exta Life

Sterowanie oświetleniem:

Sterowanie oświetleniem to szereg możliwości począwszy od zwykłego włącz/wyłącz, poprzez sceny świetlne, aż po całą gamę możliwości automatycznego sterowania oświetleniem zgodnie z zaprogramowanymi funkcjami.

Sterowanie ogrzewaniem:

Regulowanie temperatury w pomieszczeniach, które odbywa się przy udziale nadajników klawiszowych. Użytkownik ma możliwość przypisania określonej temperatury ogrzewania czy też klimatyzacji do konkretnych pomieszczeń. Co więcej, istnieje możliwość zaprogramowania systemu tak, żeby zmieniał wartości w określonych godzinach lub dniach tygodnia.

Sterowanie bramami wjazdowymi:

W EXTA LIFE możliwe jest sterowanie bramą za pomocą telefonu komórkowego. Zdalnie można uruchomić mechanizm otwierania bramy wjazdowej na posesję lub rozpocząć otwieranie bramy garażowej.

Sterowanie roletami:

Aplikacja umożliwia zarządzanie roletami z podziałem na poziomy i pomieszczenia budynku. Ikony widoczne w aplikacji pozwalają na opuszczanie/podnoszenie wszystkich rolet jednym kliknięciem. Opcja zaprogramowania funkcji czasowych umożliwia użytkownikom systemu sterowanie roletami zgodnie z zadanym harmonogramem.

Korzyści z posiadania systemu EXTA FREE

Komfort i oszczędność czasu

 • Inteligentna instalacja wspiera działania użytkownika poprzez automatyczne sterowanie domem pozwalając mu zaoszczędzić czas. Nadajniki radiowe to komfort sterowania z każdego miejsca.

Oszczędność energii

 • EXTA FREE optymalizuje sterowanie oświetleniem oraz ogrzewaniem dając wymierne korzyści finansowe.

Bezpieczeństwo

 • Dzięki zastosowaniu czujników ruchu, kontaktronowych oraz zalania inteligentna instalacja EXTA FREE czuwa nad bezpieczeństwem domowników.

Dane produktowe


Dane techniczne

PKWiU
26.30.11.0
Dla sterowania lokalnego/ręcznego
Wejście modułów dodatkowych
Sposób montażu
Inne
System magistralny KNX z transmisją radiową
Zawiera złącze magistrali
Inne systemy magistrali
Inne
Stopień ochrony (IP)
IP20

Dane logistyczne

Ean
5903669207429
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka


Opinie