8-kanałowe zabezpieczenie sieci LAN Gigabit Ethernet, 3 stopnie ochrony (DGT, MOSFET, TVS) PTU-68R-EXT/PoE


Twoja cena:1963,08 złbrutto

Porównaj
Do schowka
Zapytaj o produkt
Drukuj

Opis produktu


8-kanałowe zabezpieczenie do sieci Gigabit Ethernet, opartych na przewodach kategorii 5, 5e oraz 6. Zbudowane jest z dwóch modułów PTU-64-EXT, zamontowanych w obudowie PTU/PTF-6-RACK. Przeznaczone jest do montażu w szafie Rack 19" na przedniej szynie w przypadku standardowego przeznaczenia lub na tylnej szynie za pomocą kątowych uchwytów LK-MOUNT, w przypadku zastosowania do rejestratorów IP-CCTV - wiele rejestratorów IP posiada wbudowany switch ze złączami z tyłu.

Gniazda RJ-45 z przodu (DEVICE) stanowią stronę zabezpieczoną przeciwprzepięciowo i do nich podłączane są porty przełączników LAN Gigabit Ethernet za pomocą patchcordów. Tylne złącza LSA stanowią stronę niechronioną (LINE), do której podłączane są długie linie infrastruktury sieci LAN, bez użycia złączy RJ-45. Rozwiązanie takie tworzy dwa urządzenia w jednym: Patch panel zakończenia linii transmisyjnych i skuteczną ochronę przeciwprzepięciową. Upraszcza to instalację i ogranicza ilość dodatkowych elementów, powodując obniżenie kosztów. W celu zapewnienia kontynuacji ekranu przewodów FTP, należy zastosować patchcordy ekranowane i użyć obejm metalowych, w które wyposażone są płyty elektroniczne.

Moduły serii PTU-64 to urządzenia bardzo wysokiej jakości antyprzepięciowej jak i transmisyjnej. Zastosowanie wielowarstwowych płyt PCB oraz nowoczesnych komponentów w technologii MOSFET, zaowocowało zgodnością ze standardem kategorii 6 okablowania i poprawnymi testami dla częstotliwości 4x250MHz.

Zastosowane komponenty technologii MOSFET znacznie obniżają wartość poziomu ochrony napięciowej (Up) do wartości o niewiele wyższej, od napięcia pracy znamionowej (Un). Impuls napięciowy dochodzący do chronionego urządzenia w czasie przepięcia lub wyładowania, jest nawet kilka razy niższy, niż w przypadku standardowego rozwiązania bez użycia technologii MOSFET. Zmniejszone jest również ryzyko przebicia izolacji transformatorów izolujących warstwy fizycznej w kartach sieciowych, w wyniku wystąpienia różnic potencjałów pomiędzy lokalnie uziemionymi lub lokalnie zasilanymi urządzeniami LAN.

Niezależny tor zabezpieczający PoE, chroni przed wzrostem napięcia pomiędzy parami 1,2 - 3,6 oraz 4,5 - 7,8. Chroni to zasilacze urządzeń końcowych LAN przed uszkodzeniem w wyniku przepięć, wywołanych wyładowaniami atmosferycznymi lub niekontrolowanemu wzrostowi napięcia, na przykład w momencie uszkodzenia się zasilacza PoE. Zastosowane rozwiązania chronią wszystkie typy zasilania PoE i pozwalają przesyłać zasilanie w standardzie Hi PoE.

Panel zabezpieczający posiada dodatkowe miejsce do zamontowania 2 modułów serii PTF-64 lub PTU-64, co umożliwia jego rozbudowę w dowolnym czasie, do 16 kanałów maksymalnie. Należy zadbać o właściwe uziemienie zabezpieczenia LAN, przez podłączenie dołączonego przewodu do odpowiednio uziemionej szafy Rack. Opcjonalna pokrywa PTU/PTF-COVER zapewnia ochronę obwodów i złącz zabezpieczenia przed kurzem, ponadto stanowi dodatkową ochronę przed interferencjami przy dużej ilości paneli.

Najlepszy poziom ochrony uzyskiwany jest przez zastosowanie zabezpieczeń po dwóch stronach przewodów: Wielokanałowe po stronie przełącznika LAN i pojedyncze po stronie urządzeń końcowych, na przykład PTF-61-EXT/PoE.

Specyfikacja techniczna

NAZWA PARAMETRU

WARTOŚĆ

Linia danych

Ilość kanałów LAN

8

Możliwość rozbudowy

Do 16 kanałów

Obsługiwane standardy Ethernet

10Base-T, 100Base-T, 1000Base-T, 1000Base-Tx

Zgodność z okablowaniem

Kategoria 5, 5e i 6

Złącze wejściowe (strona niechroniona)

Złącze LSA

Złącze wyjściowe (strona chroniona)

Gniazdo RJ-45, ekranowane, 6 kategorii

Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN

90V DC

Napięcie maks. pracy trwałej (linia-ziemia) UC

110V DC

Poziom ochrony 1kV/µs (linia-ziemia) UP

600V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-ziemia ) Iimp

2kA

Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN

3,3V DC

Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC

3,5V DC

Poziom ochrony 1kV/µs (linia-linia) UP

<8V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-linia ) Iimp

75A (2kA po zadziałaniu MOSFET)

Chronione Linie

1-2, 3-6, 4-5, 7-8

Pojemność (linia-linia) @1MHz

5pF

Pojemność (linia-ziemia) @1MHz

2-3pF

Element odsprzęgający

Bezpiecznik MOSFET

Rezystancja szeregowa

6? / linię

Prąd znamionowy IN

300mA / linię

Linia PoE

Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN

57V DC

Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC

64V DC

Poziom ochrony UP

75V (po zadziałaniu MOSFET)

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-linia) Iimp

73A (2kA po zadziałaniu MOSFET)

Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN

90V DC

Napięcie maks. pracy trwałej (linia-ziemia) UC

110V DC

Poziom ochrony 1kV/µs (linia-ziemia) UP

600V

Prąd wyładowczy (8/20µS, linia-ziemia ) Iimp

2kA

Chronione pary

(1+2)-(3+6), (4+5)-(7+8)

Standard pracy PoE

Zgodny ze wszystkimi typami w tym Hi PoE

Cechy wspólne

Wymiary

480 x 41 x 130 (mm)

Zastosowanie

Wewnątrz

Sposób montażu

Montaż w szafie Rack 19"

Sposób uziemienia

Przewód uziemiający

Temperatura pracy

-30oC~60oC


Opinie o produkcie