Znaleziono 165 produktów w kategorii

Zegary sterujące analogowe i cyfrowe

F&FPCZ-524.3
Cena:
F&FPCZ-526.3
Cena:
F&FPCZ-521
Cena:
F&FPCZ-525.3 PLUS
Cena:
Cena:
EMOSP5502
Cena:
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
EMOSP5504
Cena:
F&FPCZ-522
Cena:
F&FPCZ-521.3 PLUS
Cena:
Cena:
F&FPCZ-525.2
Cena:
F&FPCZ-528
Cena:
RABBITRABB7012G1W1
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
ZAMELEXT10000156
Cena:
EMOSP5501
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
ZAMELEXT10000150
Cena:
ETI-POLAM002472051
Cena:
REDS182613167
Cena:

Zegar sterujący możesz wykorzystywać w systemach automatyki budynkowej, przemysłowej, a także do sterowania oświetleniem. Dzięki obecności zegara w systemie możesz zaprogramować czas działania urządzeń elektrycznych, włączać i wyłączać je o określonej porze lub w wybrane dni. To wszystko ułatwia życie codzienne – w domu, pracy czy szkole.

Jaki zegar sterujący sprawdzi się w Twoim przypadku? Analogowy a może cyfrowy? Jakie funkcje możesz zaprogramować za jego pomocą? Poznaj bliżej ofertę zegarów na TIM.pl i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie urządzenie.

Zasada działania zegarów sterujących

Miejscem montażu zegarów sterujących jest najczęściej szyna DIN. Sterownik włącza się do obwodu elektrycznego i łączy w ten sposób z pojedynczymi urządzeniami elektrycznymi lub całymi systemami.

Tego rodzaju sterowniki działają dzięki wbudowanemu zegarowi i datownikowi. Pozwalają one na załączanie i rozłączanie obwodów o określonych porach dnia lub w wybranych dniach tygodnia.

Do jakich celów możesz wykorzystać zegar sterujący w swojej instalacji elektrycznej?

Duża popularność zegarów sterujących wynika z tego, że tego rodzaju aparatura modułowa jest dość prosta w obsłudze. Lista możliwości ich wykorzystania jest bardzo długa – w dużej mierze zależy to od inwencji i umiejętności projektanta, a także od potrzeb danego projektu.

Za pomocą odpowiednio dobranego zegara sterującego możesz kontrolować pracę:

  • systemów oświetlenia w budynkach i oświetlenia ulicznego – dotyczy to włączania i wyłączania czasowego, ale także ściemniania o określonej porze;
  • systemów automatyki budynkowej – zegary sterujące można wykorzystać w tzw. inteligentnych domach do sterowania pracą drzwi, okien, żaluzji, systemów grzewczych czy klimatyzacji;
  • maszyn przemysłowych – w systemach automatyki przemysłowej zegary sterujące mogą samoczynnie włączać i wyłączać elementy linii produkcyjnej bez udziału pracowników;
  • dzwonków szkolnych – służą do tego specjalne rodzaje zegarów sterujących.

  • Jaki produkt wybrać: zegar sterujący analogowy czy cyfrowy?

    Wyposażone w ręczne pokrętła zegary sterujące analogowe (zwane także mechanicznymi) są znacznie tańsze od swoich cyfrowych odpowiedników. Jeśli zależy Ci na niskiej cenie, a jednocześnie nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji, możesz wybrać z naszej oferty jeden z tego rodzaju produktów.

    Warto jednak pamiętać, że zegary sterujące cyfrowe dają znacznie więcej możliwości. Dzięki nim możesz różnicować pracę urządzeń w dowolny sposób, w zależności od dnia tygodnia czy pory roku, a także wprowadzać własne, ręczne ustawienia. Niektóre modele zegarów są nawet wyposażone w moduł komunikacji NFC lub Wi-Fi, za pomocą których zmienisz tryb pracy zdalnie, przez telefon.

    Wykorzystaj możliwości programowania zegarów sterujących z oferty TIM.pl

    Nasza oferta w tej kategorii to kilkadziesiąt produktów, wśród których znajdziesz najpopularniejsze rodzaje zegarów sterujących:

    • Zegary astronomiczne – urządzenia, które do działania wykorzystują położenie Słońca. Dzięki umiejętności rozpoznawania tego położenia zegar astronomiczny włącza lub wyłącza urządzenia o odpowiedniej porze. Aby mogły działać, konieczne jest wprowadzenie na nich bieżącej daty oraz współrzędnych geograficznych danego miejsca.
    • Zegary tygodniowe – czyli takie, które pozwalają różnicować tryb pracy urządzeń w zależności od dnia tygodnia. Na zegarze tygodniowym możesz np. wybrać dni wolne, w których maszyny produkcyjne nie będą włączane.
    • Zegary sterujące szkolne – przystosowane do włączania i wyłączania urządzeń często i na krótki czas – dotyczy to najczęściej dzwonków szkolnych.

    Wymienione rodzaje zegarów sterujących mogą działać w trybie automatycznym, półautomatycznym lub ręcznym. W niektórych przypadkach wystarczy skorzystać z automatycznie zaprogramowanych ustawień. Opcja ręcznego wyboru trybu pracy pozwoli Ci jednak w pełni wykorzystać możliwości zegara sterującego. W ten sposób możesz np. ustawić różne pory działania urządzeń dla poszczególnych dni, wyłączać je na noc czy zmienić czas działania w zależności od pory roku.

    Zadbaj o optymalną pracę urządzeń elektrycznych w swoim domu, biurze, zakładzie pracy – wykorzystaj do tego wysokiej jakości precyzyjne zegary sterujące dostępne na TIM.pl!

    Jednopixelowy obrazek

    filtry